Wywiady

13 Lipiec 2017
Firma Carto Store intensywnie się rozwija. Proszę opowiedzieć o kulisach tego rozwoju – czy prowadzą Państwo tylko sklep tradycyjny czy również internetowy, ile placówek posiadają, gdzie są usytuowane?
24 Kwiecień 2017
Przechowywanie dokumentów nie wiąże się jedynie z biurami firm i księgowością. Także polskie państwo gromadzi ważne historycznie papiery oraz dba o ich stan. W celu archiwizacji, przechowywania i kultywowania pamięci powołano specjalną, przeznaczoną tylko do tego celu instytucję – Instytut Pamięci Narodowej. Jest to najważniejszy w kraju organ zajmujący się dbaniem o bezpieczeństwo dokumentów. O tym, co i dlaczego przechowuje nasze państwo, oraz o sposobach na dbanie o dokumenty, tak aby nie uległy one zniszczeniu, opowiadają: Mariusz Kwaśniak, p.o.
20 Kwiecień 2017
Alladyn to według opowieści właściciel zaczarowanej lampy zamieszkiwanej przez dżina spełniającego życzenia. W jaki sposób jego imię stało się nazwą Państwa firmy i jakie były jej początki?
Baśniowy Alladyn niestety nie był pierwowzorem naszej firmy, niestety (uśmiech). Założyciel firmy, to artysta mieszkający w Paryżu, który obecnie ma 70 lat. Nie znamy dokładnie daty powstania firmy, wiemy, że były to lata 80-te ubiegłego stulecia. Przypuszczam, że było to ok. 1985 roku. Kiedy firma zmieniała siedzibę i tym samym swój numer identyfikacyjny, nie zostały zachowane dokumenty archiwalne, stąd też nie mamy możliwości dookreślenia, który dokładnie to był rok.
7 Grudzień 2015
Karolina Zdziech Firma: Corex Sp. z o.o.Stanowisko: menedżer ds. kluczowych klientów, w firmie opiekuje się marką Stabilo
 O jakim zawodzie marzyła Pani w młodości?
Zawsze uwielbiałam śpiewać i tańczyć, muzyka była obecna w moim życiu od wczesnego dzieciństwa. Z sentymentem wspominam czasy, kiedy godzinami siedziało się przy radiu i czekało na ulubioną piosenkę, aby nagrać ją na kasetę magnetofonową. Byłam wtedy przekonana, że kierunek muzyczno-taneczny to będzie moja życiowa droga. Faktem jest jednak, że choć nadal bardzo lubię śpiewać i tańczyć, to zarówno jednemu, jak i drugiemu do profesjonalizmu bardzo daleko.
 Jaka była Pani pierwsza praca?
7 Grudzień 2015
W dniach 23–24 września w Ożarowie Mazowieckim odbyły się targi branżowe zorganizowane przez firmę Ateneum z Krakowa. Redaktorzy dwóch magazynów naszego wydawnictwa, „Świata Zabawek” i „Papierniczego Świata”, jako jedynych pism branżowych, mieli okazję spotkać się z organizatorami i wystawcami. Targowy wieczór stał się okazją do rozmowy o kondycji polskiej książki, czytelnictwa oraz rynku gier, zabawek i artykułów papierniczych.
 
W królewskim Krakowie swoją siedzibę ma ogólnopolski dystrybutor Ateneum. W grodzie Kraka zaczęli Państwo od popularyzowania kultury wysokiej, czyli czytelnictwa książek. Od kiedy trwa działalność hurtowni Ateneum?
 
5 Sierpień 2015
Rozmowa z Małgorzatą Gawryluk-Dudzińską – marketing managerem Poland & Baltics BIC Polska Sp. z o.o.
 
 
 
Proszę o krótką historię firmy i charakterystykę profilu działalności.
 
5 Sierpień 2015
– o korzyściach płynących z działań promocyjno-marketingowych
z Martą Tomczak z firmy W.P.C. rozmawia Jolanta Tokarczyk
 
 
Rodzina czy kariera? Od tak postawionego pytania rozpoczęliście Państwo styczniowe spotkanie z partnerami handlowymi w podwarszawskiej Jachrance. Czasami jednak działania na rzecz rodziny udaje się połączyć z pracami marketingowymi. Jakie tego typu prace podejmowaliście w minionym, 2014 roku i dlaczego zdecydowaliście się na tego rodzaju wsparcie?
 
5 Sierpień 2015
O tuszach i tonerach, rynkowych zmianach i perspektywach w specjalnym wywiadzie dla Papierniczego Świata rozmawiamy z Wiolettą Nadziak kierownikiem sprzedaży i marketingu firmy Inkspot.
 
 
 
 
 
„Papierniczy Świat”: Jakie zmiany zauważyła Pani na rynku materiałów eksploatacyjnych w ostatnich latach?
 
Wioletta Nadziak: Świadomość konsumentów dziś diametralnie różni się od tej, jaka panowała jeszcze 3-4 lata temu. Wówczas producenci równoważnych materiałów eksploatacyjnych skupiali się bardziej na edukowaniu konsumentów i przełamywaniu nieufności do stosowania kompatybilnych tuszy i tonerów. Istotną zachętą ku temu była atrakcyjna cena sięgająca 40-50% wartości cen oryginalnych materiałów eksploatacyjnych.
5 Sierpień 2015
Spotkaliśmy się na targach branżowych w podwarszawskiej Jachrance. Zdaje się, że była to jedna z pierwszych imprez branżowych nowej firmy. Jaką strategię rozwoju przyjęliście?
 
Targi w podwarszawskiej Jachrance to druga impreza wystawiennicza z udziałem przedstawicieli naszej firmy. Wcześniej, w październiku ubiegłego roku, braliśmy udział w targach organizowanych przez Hurtownię Abro. Oferujemy produkty, które są dostępne na polskim rynku dopiero od maja ubiegłego roku: kołonotatniki, notatniki i szkicowniki artystyczne produkowane na Ukrainie, w okolicach Tarnopola. W ofercie producenta dostępne są także klasyczne zeszyty szkolne oraz bloki malarskie, ale nasza firma nie koncentruje się na tym asortymencie.
 
5 Sierpień 2015
Jedna z najbardziej znanych postaci branży PBS. Biznesmen, sportowiec, właściciel kilku firm – Tadeusz Zawada. O nierzadko śmiesznej przeszłości, pełnej wyzwań teraźniejszości i wymarzonej przyszłości, w prywatnej rozmowie dla Papierniczego Świata.
 

Strony

Subskrybuj Wywiady