Komitet Ochrony Praw Dziecka od niemal dwóch dekad pomaga rodzicom i opiekunom w wyborze książek, zabawek, akcesoriów i miejsc dla dzieci, które wpisują się w ideę Świata Przyjaznego Dziecku.
Na co dzień KOPD dokłada wszelkich starań, aby pomagać dzieciom, które zostały narażone na wszelkiego rodzaju krzywdy wynikające z niewłaściwej opieki, bądź też będące następstwem użycia względem nich przemocy fizycznej i psychicznej. Doskonale wie, jak powinien wyglądać Świat Przyjazny Dziecku, tak nazwano również konkurs, którego osiemnasta edycja właśnie trwa.
Najstarszy konkurs w Polsce oceniający produkty, miejsca i inicjatywy dla dzieci w wyniku podjęcia współpracy z IPBBS zostanie rozszerzony o nową kategorię – BACK2SCHOOL.
Artykuły szkolne i kreatywne są jedną z kluczowych w Świecie Przyjaznym Dziecku. Plecaki, kredki, długopisy, zeszyty… te produkty wpływają na kształtowanie postawy, rozwój motoryki, czy też na naukę dziecka. Korzysta z nich każde dziecko.
Dla producentów i dystrybutorów to bardzo dobra wiadomość, tym bardziej, że konkurs cieszy się sympatią i zaufaniem rodziców, a jego harmonogram idealnie wpisuje się w kalendarz kontraktacji na sezon szkolny. Laureatów poznamy bowiem na wiosnę 2020.
Oficjalne ogłoszenie współpracy IPBBS i KOPD nastąpi podczas XV Forum IPBBS, które odbędzie się 17. października na PGE Narodowym w Warszawie.
To konkurs wyjątkowy. I jeśli nie jesteście jeszcze o tym przekonani, to z pewnością te dziesięć powodów będą pomocne w podjęciu pozytywnej opinii.
- Uznany i wiarygodny Organizator. Komitet Ochrony Praw Dziecka powstał w czasach „gorącej atmosfery” Solidarności. Zjazd założycielski odbył się 21 listopada 1981 roku. Był pierwszą tego typu organizacją w Europie Wschodniej.
- Najstarszy konkurs w Polsce. Świat Przyjazny Dziecku zorganizowano po raz pierwszy zorganizowano w 2002 roku. Laureatów wyłania wyjątkowa Kapituła, złożona z ekspertów i uznanych przez rodziców i opiekunów autorytetów.
- Jasne kryteria oceny. Cechy podlegające ocenie są jasno określone w Regulaminie Konkursu.
- Precyzyjnie określone kategorie konkursu. Dzięki dokładnemu zdefiniowaniu kategorii konkursowych, zgłaszający produkty, miejsca, czy inicjatywy mają pewność, że będą konkurowały z podobnymi sobie. Gra planszowa nie będzie porównywana z książką czy filmem dla dzieci. Co więcej, w tej edycji pojawi się zupełnie nowa kategoria – BACK TO SCHOOL, która pozwoli na zgłaszanie artykułów szkolnych i kreatywnych.
- Walor edukacyjny. Konkurs jest unikalnym narzędziem komunikacji z rodzicami i opiekunami, cech, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze produktów bądź miejsc dla dzieci.
- Wymierne korzyści marketingowe i wizerunkowe. Liczne przywileje, w tym promocja w mediach, która wzmocni wizerunek i zaufanie do marki.
- Zainteresowanie mediów. Konkursem i jego laureatami interesują się liczne media: stacje telewizyjne, prasa, portale internetowe, czy blogerzy.
- Realna pomoc. Zgłoszenie do konkursu to nie tylko możliwość wzmocnienia i promocji swojej marki, to także realna pomoc na rzecz potrzebujących dzieci i ich rodzin, które są pod opieka KOPD.
- Prosta procedura zgłoszenia. Minimum formalności.
- Wyjątkowa edycja. Jak zapowiada Organizator, ta edycja będzie wyjątkowa. Dodatkowe formy promocji laureatów oraz gala finałowa zapewne dodadzą jeszcze więcej emocji i wzmocnią chęć wygranej.
Dyrektor redakcji magazynu Papierniczy Świat, Dorota Mazurek, jest jedną z Członkiń Kapituły Konkursu Świat Przyjazny Dziecku: „W dobie tak ogromnej oferty, z jakiej rodzice muszą wybierać, potrzeba tego typu inicjatywy jest przeogromna. Zwraca uwagę bowiem na produkty, które bardzo często nie mają szans przebić się z komunikatem marketingowym, a które pod względem jakości, wzornictwa, funkcjonalności, a wreszcie ceny, są naprawdę wyjątkowe.” – podkreśla.
Zgłoszenie do konkursu znajdziecie na dole strony: http://kopd.pl/programy/swiat-przyjazny-dziecku/
Polecamy, zapraszamy!