25 lat minęło! – jubileusz firmy Sigma-Max

7 Grudzień 2015

Fot. Sigma-Max

Kiedy na początku 1990 r. Jan Krzysztof Popielarski zakładał w Ciechanowie firmę Sigma-Max, nie miał konkurencji w regionie. W samym mieście i okolicach nie było hurtowni z zabawkami ani artykułami papierniczymi. Obecny prezes i założyciel firmy, z wykształcenia budowlaniec, miał już doświadczenie w pracy w handlu – prowadził ajencję dwóch kiosków Ruchu. Ponieważ jednak początki lat 90. to okres, kiedy na rynku brakowało niemal wszystkiego, pan Jan zdecydował się założyć własną hurtownię, która działa nieprzerwanie od 3 października 1990 r. do dziś. – Z czasem koniecznością stało się poszerzenie asortymentu sprzedażowego i dostosowanie go do potrzeb klienta. Nieuchronnie czekały nas też przebudowa hurtowni na ul. Kilińskiego i zwiększenie powierzchni handlowej. W 2002 r. zdecydowaliśmy się na zakup połowy magazynu od cukrowni w Ciechanowie, a 10 lat później, w 2012 r., odkupiliśmy od cukrowni drugą część budynku. W międzyczasie kupiliśmy nieruchomość w Pułtusku i zdecydowaliśmy się na wynajem powierzchni handlowych w Mławie i Płońsku. Był to 2008 r. W 2015 r. zorganizowaliśmy pierwsze targi branżowe – wspomina właściciel.
 
Pytany o trudności w handlu zabawką, początkowo wymienia brak dobrych dostawców, problemy z urzędami, ciągłe zmiany pracowników, czyli codzienność, z którą zmagają się niemal wszystkie firmy funkcjonujące na rynku. – Najważniejsze było jednak to, aby klienci postrzegali naszą firmę jako rzetelną i aby mieli świadomość, że jeśli potrzebują określonego asortymentu z zabawek lub artykułów szkolnych, to na pewno kupią go w Sigmie, i to w dobrej cenie.
 
Jakie są jego plany na kolejne lata? – Planujemy zwiększyć liczbę naszych sklepów i poszerzyć asortyment towarów. Targi, które zorganizowaliśmy 25 września 2015 r., uważamy za udane. Wystawiło się łącznie 29 firm. Oczywiście mogłoby się u nas wystawić więcej firm, ale początki zawsze są trudne. Drugie targi będą na pewno lepsze, lecz ocenę pozostawiamy wystawcom i klientom – skromnie zastrzega właściciel. A my życzymy mu realizacji planów i setki wystawców na kolejnych targach.
 
Wystawcy na targach w hurtowni Sigma-Max:
 
Cobi, Madej, Adamigo, Alexander, Castor, Trefl, Anek, Mattel, TM Toys, Hasbro, Simba, Euro-Trade, Deef, Russell, Pol-Mak, TMC – importer zabawek, Zabawki Bagiński, Zielona Sowa, Hoffmann – importer torebek prezentowych, Granna, Michalczyk i Prokop, St. Majewski, Easy, Pilot, Titanum, Hamelin, Cosmetics – hurtownia chemiczna, Argo, AB S.A. – tusze i tonery.

Oceń zawartość: 
Average: 7 (3 votes)