Aktualności

18 Czerwiec 2019

Praca, nieprzyjemne sytuacje w
życiu codziennym oraz rodzina – to główne powody stresu Polek. Sposobem
na odreagowanie nerwowych sytuacji według Pań jest przede wszystkim
znalezienie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, aktywny
wypoczynek i sport oraz wsparcie bliskich.
18 Czerwiec 2019

Agencja badań rynku Inquiry ogłosiła pierwsze wyniki YouGov BrandIndex –
polskiej edycji globalnego badania kondycji i wizerunku marek z różnych
sektorów handlu detalicznego. Z danych wynika, że do sieci sklepów cieszących
się największą popularnością wśród Polaków należą: Biedronka, Lidl, Rossmann,
Decathlon, Castorama, Pepco, IKEA oraz CCC. BrandIndex odzwierciedla nastroje
konsumenckie w reakcji na kampanie reklamowe i inne doniesienia w mediach oraz
wydarzenia sezonowe. Pokazuje, jak przekładają się one na zakupy, poziom
satysfakcji i ogólną opinię o markach.
11 Czerwiec 2019


Jak wynika z danych przedstawionych w raporcie OLX Praca Know How 2019 aż 25% badanych pracodawców uważa, że w 2018 roku znalezienie odpowiednio wykwalifikowanego pracownika produkcji było trudniejsze niż rok wcześniej. Rekruterzy starają się więc przyciągnąć kandydatów ciekawymi ogłoszeniami oraz rozbudowaną ofertą benefitów. Które czynniki decydują o tym, jakie oferty są uznawane przez kandydatów za interesujące?
11 Czerwiec 2019


Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield prezentuje wybrane fragmenty pionierskiego badania „Jak ugryźć e-commerce w magazynie?”.


Szybka realizacja dostaw oraz zapotrzebowanie na zasoby ludzkie to według ankietowanych kluczowe czynniki mające wpływ na decyzję o wyborze lokalizacji magazynu przez najemców obsługujących branżę e-commerce w Polsce. Jakie znaczenie ma wyposażenie i standard powierzchni? Jaką rolę odgrywa automatyka i odpowiednie zaplecze socjalne dla pracowników?
10 Czerwiec 2019
Trudno nadążyć za trendami. Zwłaszcza, gdy proces powstawania budynku – począwszy od stworzenia projektu skończywszy na jego realizacji – trwa kilka lat. Rynek biurowy stara się jednak nadążać za zmieniającymi się trendami i stylem pracy, oferując rozwiązania dostosowane do potrzeb najemców.

Pogoń za elastycznością
10 Czerwiec 2019
W handlu przybyło ponad 0,5 mld zł

Łączna wartość przeterminowanych zobowiązań kredytowych i pozakredytowych polskich przedsiębiorstw, widoczna w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz w Biurze Informacji Kredytowej wyniosła na koniec I kw. 2019 r. 30,41 mld zł. W ciągu trzech miesięcy 2019 roku zaległości wzrosły o 840 mln zł (2,8 proc.). Liczba niesolidnych płatników powiększyła się w tym czasie o ponad 19 tys. (6,5 proc.), do 314,65 tys. firm.
9 Czerwiec 2019


Szanowni Państwo,


Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym seminarium pt.:


"Znaki towarowe. Nowe możliwości i zakres ochrony"
1 Czerwiec 2019
Zaproponowana przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej płaca minimalna w wysokości 2450 zł zdecydowanie wykracza poza szacowane prognozy gospodarcze.

Ministerialna propozycja może negatywnie wpłynąć w szczególności na konkurencyjność mniejszych firm, zwłaszcza tych z regionów słabiej rozwiniętych. Ustawowa wysokość wynagrodzenia ma wpływ na całą gospodarkę, a nie tylko na relację pracownik-pracodawca. Wzrost płacy minimalnej oznacza m.in. wzrost wysokości kar za przestępstwa karnoskarbowe. Ponadto wysoki poziom płacy minimalnej przyczyni się do zwiększenia już dużej presji płacowej, która jest wyzwaniem dla pracodawców.
1 Czerwiec 2019
Blisko 5 mln[1] Polaków doświadcza niepełnosprawności. Co 6-8 osoba mijana na ulicy ma dostrzegalną lub częściej - niewidoczną niepełnosprawność. Jakie są ich potrzeby? Jakie mają oczekiwania jako pracownicy, klienci? Santander Bank Polska realizuje kampanię informacyjną „Wcale tak bardzo się nie różnimy, prawda?”Wideo dostępne na: https://youtu.be/VandILtK_Sc
1 Czerwiec 2019
Aż 76% osób pomiędzy 18 a 34 rokiem życia deklaruje, że wygląd biura wpływa na to, w jaki sposób postrzegają firmę – wynika z badania przeprowadzonego przez Ipsos. Odpowiedni design może więc przyciągnąć nowych pracowników, a także sprawić, że obecni będą czuli się w nim lepiej. Jeśli pracujesz w biurze, którym warto się pochwalić, zgłoś je do trzeciej edycji konkursu OFFICE SUPERSTAR 2019, organizowanego przez CBRE. Zgłoszenia są zbierane od 22 maja do 30 czerwca br. w aż 16 kategoriach, m.in. na najlepszą przestrzeń konferencyjną, strefę rekreacji czy biuro w branży finansowej.

Strony

Subskrybuj Aktualności