CETA w praktyce - preferencje celne

3 Listopad 2017

Ministerstwo Rozwoju zaprasza na konferencję poświęconą, wprowadzonym przez Umowę handlową pomiędzy Unią Europejską a Kanadą, preferencjom celnym.

Konferencja „CETA w praktyce” odbędzie się 8 listopada o godz. 15 w siedzibie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu przy ul. Bagatela 12.

W wydarzeniu udział wezmą m.in. wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński, wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Wojciech Fedko, eksperci Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Finansów, a także przedstawicieli Sekcji Handlowej Ambasady Kanady w Polsce.

REJESTRACJA

Należy wypełnić wszystkie pola formularza rejestracji. Liczba miejsc ograniczona. Potwierdzenie udziału otrzymają Państwo drogą elektroniczną.

Celem korzystania z wprowadzanych porozumieniem CETA preferencji celnych, dla eksportu o wartości powyżej 6 tys. euro (wartość jednorazowej przesyłki/ partii towaru), niezbędna jest uprzednia rejestracja w bazie eksporterów REX (szczegółowe informacje na stronie Ministerstwa Finansów).

UWAGA! Możliwość korzystania z preferencji celnych CETA na podstawie statusu „upoważnionego eksportera” wygasa z dniem 31 grudnia br. Po tym terminie, preferencyjny eksport do Kanady będzie możliwy wyłącznie po rejestracji w systemie REX.

http://www.mr.gov.pl/strony/aktualnosci/ceta-w-praktyce-preferencje-celne/

Oceń zawartość: 
Average: 9 (1 vote)