Consulting

29 Czerwiec 2018
Od niedzieli 1 lipca zaczyna obowiązywać tzw. split payment, czyli mechanizm podzielonej płatności (MPP). Każdy przedsiębiorca będzie miał odtąd założony dodatkowy rachunek VAT. Ta forma płatności prezentowana jest jako nieobowiązkowa. Ale czy aby na pewno?
12 Grudzień 2017
Co wypada dawać w kontaktach biznesowych? I czy w ogóle powinniśmy wręczać jakieś podarunki? Jakie zasady obowiązują przy wyborze rzeczy, którą ofiarujemy? O szczegółowych i zasadach wręczania prezentów w biznesie opowiada specjalista, Elżbieta Ułasiewicz - ekspert savoir-vivre’u i dress code’u. Trener. Prowadzi autorskie warsztaty z etykiety biznesowej, stroju biznesowego, budowania wizerunku i wystąpień publicznych. Jest autorką wielu artykułów w prasie. Występuje w telewizji i udziela wywiadów w stacjach radiowych.Okazje – kiedy dawać prezent
17 Listopad 2017
Podczas posiedzenia 14 listopada Rząd przyjął Konstytucję Biznesu – pakiet 5 ustaw regulujących działalność biznesową oraz jej relacje z państwem. Wprowadzane zmiany to m.in. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, brak konieczności rejestracji działalności firmy o niskich dochodach, czy 6 miesięcy bez składek na ubezpieczenia społeczne dla początkujących przedsiębiorców. Zmiany, poza ulgą na start, mają wejść w życie 1 marca 2018 r.
9 Listopad 2017
Sektor private label przeżywa ostatnimi czasy prawdziwy rozwój. Coraz więcej firm producenckich, dostawców, hurtowni czy dyskontów wprowadza produkty sygnowane swoją marką. Statystyki PLMA z 2017 r. pokazują, że udział marek własnych w rynku wciąż rośnie – w 15 z 20 śledzonych przez PMLA państwach po raz pierwszy w historii osiągnął 30% i więcej. Skąd wzrost zainteresowania takimi działaniami? Jakie korzyści płyną z posiadania swojej marki? Co przekonało już tak wielu?
3 Listopad 2017
Ministerstwo Rozwoju zaprasza na konferencję poświęconą, wprowadzonym przez Umowę handlową pomiędzy Unią Europejską a Kanadą, preferencjom celnym.
Konferencja „CETA w praktyce” odbędzie się 8 listopada o godz. 15 w siedzibie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu przy ul. Bagatela 12.
W wydarzeniu udział wezmą m.in. wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński, wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Wojciech Fedko, eksperci Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Finansów, a także przedstawicieli Sekcji Handlowej Ambasady Kanady w Polsce.REJESTRACJA
5 Lipiec 2017
Komisja Europejska wydała oficjalne stanowisko kwestionujące prawidłowość tzw. podatku handlowego. Potwierdziły się więc pojawiające się od kilku tygodni doniesienia, że nowa danina nie zostanie zaakceptowana przez KE. Taki rozwój wypadków Pracodawcy RP przewidywali już na etapie konsultacji społecznych.
Polski podatek handlowy rozbił się w Brukseli o kwestię progresywnych stawek podatkowych. Według Komisji ich konstrukcja wspomagałaby podmioty mniejsze kosztem większych.
30 Maj 2017
Nastroje polskich przedsiębiorców oraz ich ocena koniunktury gospodarczej w Polsce nadal idą w górę. Po niewielkim kwietniowym spadku rosną również nadzieje na poprawę klimatu biznesowego w następnym półroczu – wynika z Indeksu Optymizmu Przedsiębiorców powstającego na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród członków Pracodawców RP.
W maju 2017 r. Indeks Optymizmu Przedsiębiorców przyjął wartość 107,9 pkt w zakresie oceny bieżącej sytuacji biznesowej, wobec 102,4 pkt w kwietniu. Polepszeniu uległa również prognoza sytuacji przyszłej w perspektywie najbliższych 6 miesięcy – wzrosła ona z 110,5 pkt w poprzednim miesiącu do 114,4 pkt w maju.
5 Maj 2017
Ostatnie miesiące w sieci upłynęły pod znakiem wymuszeń i wyłudzeń. Liczba nowych rodzajów oprogramowania ransomware, które blokuje dostęp do danych i umożliwia hakerom żądanie okupu w zamian za przywrócenie do nich dostępu, wzrosła w ubiegłym roku o 748 proc. Przestępcy wyłudzili w ten sposób ponad 1 mld dol. Większość ataków w sieci odbywa się z wykorzystaniem metody phishingu, czyli poprzez wiadomości e-mail, oraz technik inżynierii społecznej – podszywania się pod instytucje lub osoby cieszące się zaufaniem – podaje specjalizująca się w cyberzabezpieczeniach globalna firma Trend Micro.
25 Kwiecień 2017
Fot. BigstockPhoto
Mentoring to skuteczne narzędzie zarządzania zasobami ludzkimi. Jest powszechnie stosowany na Zachodzie, a z programów opartych na jego podstawowych założeniach, czyli dzieleniu się wiedzą i otaczania opieką osób stawiających pierwsze kroki w biznesie, korzysta większość globalnych korporacji z listy Fortune 500. W Polsce zjawisko to dopiero zyskuje na popularności. Najczęściej wykorzystują go oddziały zachodnich firm, które przykład zaczerpnęły z centrali.
30 Listopad 2016
Pożyczki online to dla wielu osób najlepsze rozwiązanie na chwilowe pustki w portfelu. Jednak takie zobowiązania mogą pomóc zarówno w sytuacji, kiedy potrzebujemy znacznie wyższej kwoty. Mowa tutaj o pożyczkach ratalnych. Czym się różnią i jakie wymogi trzeba spełnić, aby uzyskać fundusze na większe wydatki?

Strony

Subskrybuj Consulting