Consulting

18 Czerwiec 2019

Przeciętne wynagrodzenie w 2018 r. wyniosło 4585 zł – podał dziś GUS,
publikując wstępne dane. To wzrost o 7% r/r i aż 42% więcej, niż w 2010 r.
Największy skok r/r odnotowano w górnictwie i wydobywaniu oraz opiece
zdrowotnej i pomocy społecznej. Liczba osób pracujących w gospodarce narodowej
wzrosła o 2% r/r i wynosi obecnie 16 mln.[1]
Zdaniem ekspertów Personnel Service w 2019 r. wzrosną i pensje, i zatrudnienie.
Pracownicy z Ukrainy nadal rozwiązują bieżące problemy polskiego rynku pracy,
ale jeśli nie wprowadzimy ułatwień dla ich zatrudniania, 2020 r. może wyglądać
zdecydowanie mniej optymistycznie.
18 Czerwiec 2019

Praca, nieprzyjemne sytuacje w
życiu codziennym oraz rodzina – to główne powody stresu Polek. Sposobem
na odreagowanie nerwowych sytuacji według Pań jest przede wszystkim
znalezienie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, aktywny
wypoczynek i sport oraz wsparcie bliskich.
11 Czerwiec 2019


Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield prezentuje wybrane fragmenty pionierskiego badania „Jak ugryźć e-commerce w magazynie?”.


Szybka realizacja dostaw oraz zapotrzebowanie na zasoby ludzkie to według ankietowanych kluczowe czynniki mające wpływ na decyzję o wyborze lokalizacji magazynu przez najemców obsługujących branżę e-commerce w Polsce. Jakie znaczenie ma wyposażenie i standard powierzchni? Jaką rolę odgrywa automatyka i odpowiednie zaplecze socjalne dla pracowników?
17 Maj 2019
Szkolenia dla księgarzy, spotkania branżowe, interaktywne materiały instruktażowe i porady ekspertów – tak dystrybutor książek OSDW Azymut zapowiada ogólnopolski program szkoleniowy dla księgarzy i lokalnych animatorów kultury. Udział w programie Szkolimy-Księgarzy.pl jest bezpłatny, a jego pierwsza edycja potrwa do końca roku.

OSDW Azymut działa na polskim rynku księgarskim już od dwóch dekad. Od początku swojej działalności spółka współpracuje z księgarniami niezależnymi i wspiera je profesjonalnym programem działań dystrybucyjnych i marketingowo-promocyjnych. W tym roku Azymut świętuje 20-lecie działalności. Nowe projekty skierowane do branży księgarskiej są częścią obchodów jubileuszu.
29 Czerwiec 2018
Od niedzieli 1 lipca zaczyna obowiązywać tzw. split payment, czyli mechanizm podzielonej płatności (MPP). Każdy przedsiębiorca będzie miał odtąd założony dodatkowy rachunek VAT. Ta forma płatności prezentowana jest jako nieobowiązkowa. Ale czy aby na pewno?
12 Grudzień 2017
Co wypada dawać w kontaktach biznesowych? I czy w ogóle powinniśmy wręczać jakieś podarunki? Jakie zasady obowiązują przy wyborze rzeczy, którą ofiarujemy? O szczegółowych i zasadach wręczania prezentów w biznesie opowiada specjalista, Elżbieta Ułasiewicz - ekspert savoir-vivre’u i dress code’u. Trener. Prowadzi autorskie warsztaty z etykiety biznesowej, stroju biznesowego, budowania wizerunku i wystąpień publicznych. Jest autorką wielu artykułów w prasie. Występuje w telewizji i udziela wywiadów w stacjach radiowych.Okazje – kiedy dawać prezent
17 Listopad 2017
Podczas posiedzenia 14 listopada Rząd przyjął Konstytucję Biznesu – pakiet 5 ustaw regulujących działalność biznesową oraz jej relacje z państwem. Wprowadzane zmiany to m.in. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, brak konieczności rejestracji działalności firmy o niskich dochodach, czy 6 miesięcy bez składek na ubezpieczenia społeczne dla początkujących przedsiębiorców. Zmiany, poza ulgą na start, mają wejść w życie 1 marca 2018 r.
9 Listopad 2017
Sektor private label przeżywa ostatnimi czasy prawdziwy rozwój. Coraz więcej firm producenckich, dostawców, hurtowni czy dyskontów wprowadza produkty sygnowane swoją marką. Statystyki PLMA z 2017 r. pokazują, że udział marek własnych w rynku wciąż rośnie – w 15 z 20 śledzonych przez PMLA państwach po raz pierwszy w historii osiągnął 30% i więcej. Skąd wzrost zainteresowania takimi działaniami? Jakie korzyści płyną z posiadania swojej marki? Co przekonało już tak wielu?
3 Listopad 2017
Ministerstwo Rozwoju zaprasza na konferencję poświęconą, wprowadzonym przez Umowę handlową pomiędzy Unią Europejską a Kanadą, preferencjom celnym.
Konferencja „CETA w praktyce” odbędzie się 8 listopada o godz. 15 w siedzibie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu przy ul. Bagatela 12.
W wydarzeniu udział wezmą m.in. wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński, wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Wojciech Fedko, eksperci Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Finansów, a także przedstawicieli Sekcji Handlowej Ambasady Kanady w Polsce.REJESTRACJA
5 Lipiec 2017
Komisja Europejska wydała oficjalne stanowisko kwestionujące prawidłowość tzw. podatku handlowego. Potwierdziły się więc pojawiające się od kilku tygodni doniesienia, że nowa danina nie zostanie zaakceptowana przez KE. Taki rozwój wypadków Pracodawcy RP przewidywali już na etapie konsultacji społecznych.
Polski podatek handlowy rozbił się w Brukseli o kwestię progresywnych stawek podatkowych. Według Komisji ich konstrukcja wspomagałaby podmioty mniejsze kosztem większych.

Strony

Subskrybuj Consulting