Polska premiera kolekcji MONTBLANC MEISTERSTÜCK LE PETIT PRINCE

26 Czerwiec 2018

7 maja miała miejsce polska premiera kolekcji limitowanej Montblanc Meisterstück Le Petit Prince. Odbyła się w kultowym miejscu – Galerii 3ONE33 – dawnej pracowni światowej sławy rzeźbiarki – Aliny Szapocznikow a później Zofii Wolskiej. Marka Montblanc od kilku dekad wspiera kulturę zarówno poprzez działania swojej Fundacji – Montblanc de la Culture Arts Patronage jak i kolekcje dedykowane mecenasom kultury – Patron of Art. Premiera odbyła się w 75 rocznicę wydania przypowieści filozoficznej „Mały Książe” autorstwa Antoine de Saint-Exupery.

Spotkanie otworzył Camilo Daza-Tapia Dyrektor Montblanc na Europę. Obecni byli przedstawiciele wybranych mediów i świata wysokiej kultury. Spotkanie odbywało się kulturalnej, przyjaznej atmosferze. O komfort podróży gości zadbała marka BMW zaprzyjaźniona z Montblanc.

Podczas spotkania zaprezentowano premierową kolekcję limitowaną Mały Książę- Meisterstück Le Petit Prince. Zarówno na korpusach jak i skuwkach wszystkich instrumentów piśmiennych Meisterstück umieszczono motyw stylizowanej głowy Lisa, który został oswojony przez Małego Księcia. Lis jest jego przyjacielem na Planecie Ziemi. Pierwszą jest Róża z Gwiazdy B-612. Gwiazda Montblanc spotkała się z Gwiazdą Małego Księcia.

Kolekcja składa się z trzech instrumentów piśmiennych: pióra wiecznego, pióra kulkowego i długopisu zdobionych elementami graficznymi z oryginalnych ilustracji książki. Dla wzmocnienia relacji z „Małym Księciem” jeden z cytatów jest wygrawerowany laserowo na skuwce wokół gwiazdki, emblematu Montblanc. Wszystkie są wykonane w manufakturze w Hamburgu, w większości w procesie rękodzielniczym. Montblanc stworzył też specjalny atrament dla tej kolekcji w kolorze pomarańczowym – nawiązującym do koloru futra Lisa oswojonego przez Małego Księcia.

Kolekcja wspiera propagowanie pięknej idei przyjaźni, takiej jaką znają dzieci bezinteresownej, na całe życie. Dzięki temu człowiek, który jej zaznał, zostaje zaszczepiony przeciwko najstraszniejszej pladze współczesności – samotności. Taki człowiek już nigdy nie będzie samotny, nawet gdyby był sam. Zawsze będzie dzieckiem, które miało przyjaciela. Mały Książe słusznie zauważył: „Dorośli są zakochani w cyfrach. Jeśli im opowiadacie o nowym przyjacielu, nigdy nie spytają o rzeczy najważniejsze „Jaki jest dźwięk jego głosu? W co się lubi bawić? Czy zbiera motyle?” Oni spytają was: „ile ma lat? Ilu ma braci?...Ile zarabia jego ojciec”

Mały Książę po spotkaniu lisa proponuje mu przyjaźń czyli „oswojenie”. Uczmy się oswajać ludzi. Chociaż „ludzie mają zbyt mało czasu, aby cokolwiek poznać, oswoić".

Warto pamiętać maksymy lisa: „Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” oraz ”Dobrze się widzi tylko sercem”.

Oceń zawartość: 
Average: 7 (3 votes)