Pożyczki online to dla wielu osób najlepsze rozwiązanie na chwilowe pustki w portfelu. Jednak takie zobowiązania mogą pomóc zarówno w sytuacji, kiedy potrzebujemy znacznie wyższej kwoty. Mowa tutaj o pożyczkach ratalnych. Czym się różnią i jakie wymogi trzeba spełnić, aby uzyskać fundusze na większe wydatki?
Pożyczki udzielane za pośrednictwem sieci kojarzą się nam z prostymi zasadami wnioskowania o dodatkowy zastrzyk gotówki, ale też i niskimi kwotami jakie w taki sposób można otrzymać. Z racji tego, że są udzielane klientom często tylko na dowód osobisty to kwoty zobowiązań nie są zbytnio wysokie. W końcu pożyczkodawcy zdają sobie sprawę, że pożyczki na dowód to dość ryzykowna inwestycja, która nie zawsze się zwraca. Większość tych instytucji proponuje nam pożyczki od kilkuset złotych dla nowych użytkowników do maksymalnie kilku tysięcy, w przypadku stałych klientów. Są to przedziały pieniężne za które raczej nie zbudujemy domu lub własnego biznesu, lecz które poratują nas w sytuacji kryzysowej.
Co jeśli przytrafią się nam większe wydatki i będziemy potrzebowali dużej kwoty? Możemy nadal skorzystać z usług firm pozabankowych, jednak w grę wchodzą pożyczki ratalne. Są to zobowiązania udzielane na podobnych zasadach jak chwilówki, natomiast ich spłatę można rozłożyć na kilka lub kilkanaście miesięcy. Tutaj raczej nie możemy liczyć na hasła typu „pożyczka bez zdolności kredytowej”. Większość firm dokładnie sprawdza podane przez klienta informacje i przeprowadza wnikliwe analizy zdolności kredytowej. Powinniśmy także przygotować się na prośby o dołączeniu innych niż dowód dokumentów i zaświadczeń. Po załatwieniu wszystkich formalności możemy liczyć na dość dużą kwotę, niektórzy pożyczkodawcy oferują nawet 15 tysięcy złotych. Największą zaletą pożyczek ratalnych jest możliwość rozłożenia zobowiązania na kilka lub kilkanaście rat. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza kiedy nie chcemy obciążać swojego portfela spłatą dużej kwoty w 1 miesiącu.
Pamiętajmy jednak, że każdą pożyczkę wcześniej czy później trzeba będzie spłacić. Nie szalejmy więc przy wyborze kwoty zobowiązania, nawet jeśli na to pozwala nasza zdolność kredytowa. Podchodźmy z rozsądkiem do kwot i okresów spłat pożyczki, aby w przyszłości nie mieć problemów finansowych.