Wywiady

25 Kwiecień 2018
Łucja Mańk, od 3 lat pracuje w firmie Rafcom, najpierw jako specjalista ds. marketingu, a obecnie kierownik działu marketingu i administracji. To jej pierwsza praca związana z branżą PBS, ale jak przyznaje jedna z tych, które dają jej najwięcej satysfakcji i nowych wyzwań. Prywatnie to mama 17-letniego Filipa i 13-letniej Lidii oraz posiadaczka dwóch uroczych kotów o imionach Boruc i Ninja. Trudno uwierzyć, że wśród tak wielu obowiązków potrafi znaleźć czas dla siebie i swojej pasji. I to jakiej pasji! W rozmowie opowiedziała nam larpach, o tym jak to jest przez chwilę stać się kimś innym, wcielić się w rolę, improwizować.
15 luty 2018
Koh-I-Noor to firma o bardzo długiej tradycji. Jak długo istnieją Państwa sklepy i czy oprócz formy tradycyjnej oferują Państwo również sprzedaż internetową?
Aneta Woźna, kierownik sklepu firmowego:
14 Grudzień 2017
Tomisław Cysarczyk, w firmie GDD od 5 lat. Zaczynał od stanowiska handlowca, po 3 latach awansował na Business Development Managera Hobby & Education. Pierwsze kroki w branży stawiał już w latach 90. Potem los rzucił go jednak w innym kierunku, bo aż do Londynu. Wrócił i – mimo że z wykształcenia jest ekonomistą, a w ręku ma fach wykwalifikowanego operatora kombajnu zbożowego – to właśnie w firmie GDD odnalazł swoje miejsce. Prywatnie mąż Izabeli, tata Blanki i Hanny. Jak sam przyznaje – rodzina jest dla niego najważniejsza. Uśmiechnięty, otwarty, udowadnia, że pasją może stać się wszystko! W rozmowie zdradził nam kilka sekretów o sobie samym, swojej pracy i niezwykłym hobby, jakim jest… uprawa pomidorów.
20 Wrzesień 2017
Cezary Zawadzki prowadzi w Białymstoku trzy sklepy papiernicze Rebis. Ma również doświadczenia współpracy z platformą Allegro oraz galerią handlową. Jak ocenia współczesny handel, co i kiedy najlepiej sprzedaje się w jego sklepach – o tym rozmawia z redakcją „Papierniczego Świata”.
Proszę przybliżyć czytelnikom „Papierniczego Świata” specyfikę działalności sklepów Rebis. Czy pracują Państwo wyłącznie stacjonarnie, czy mieli doświadczenie również z platformami sprzedażowymi w sieci?
Sklep, w którym obecnie się znajdujemy, działa od maja 2010 r., a firma istnieje na rynku od 1995 r. Obecnie działają trzy placówki sprzedaży. Prowadzimy sprzedaż głównie w sklepach stacjonarnych, mieliśmy również krótką przygodę ze sprzedażą na portalu Allegro.
13 Lipiec 2017
Firma Carto Store intensywnie się rozwija. Proszę opowiedzieć o kulisach tego rozwoju – czy prowadzą Państwo tylko sklep tradycyjny czy również internetowy, ile placówek posiadają, gdzie są usytuowane?
24 Kwiecień 2017
Przechowywanie dokumentów nie wiąże się jedynie z biurami firm i księgowością. Także polskie państwo gromadzi ważne historycznie papiery oraz dba o ich stan. W celu archiwizacji, przechowywania i kultywowania pamięci powołano specjalną, przeznaczoną tylko do tego celu instytucję – Instytut Pamięci Narodowej. Jest to najważniejszy w kraju organ zajmujący się dbaniem o bezpieczeństwo dokumentów. O tym, co i dlaczego przechowuje nasze państwo, oraz o sposobach na dbanie o dokumenty, tak aby nie uległy one zniszczeniu, opowiadają: Mariusz Kwaśniak, p.o.
20 Kwiecień 2017
Alladyn to według opowieści właściciel zaczarowanej lampy zamieszkiwanej przez dżina spełniającego życzenia. W jaki sposób jego imię stało się nazwą Państwa firmy i jakie były jej początki?
Baśniowy Alladyn niestety nie był pierwowzorem naszej firmy, niestety (uśmiech). Założyciel firmy, to artysta mieszkający w Paryżu, który obecnie ma 70 lat. Nie znamy dokładnie daty powstania firmy, wiemy, że były to lata 80-te ubiegłego stulecia. Przypuszczam, że było to ok. 1985 roku. Kiedy firma zmieniała siedzibę i tym samym swój numer identyfikacyjny, nie zostały zachowane dokumenty archiwalne, stąd też nie mamy możliwości dookreślenia, który dokładnie to był rok.
7 Grudzień 2015
Karolina Zdziech Firma: Corex Sp. z o.o.Stanowisko: menedżer ds. kluczowych klientów, w firmie opiekuje się marką Stabilo
 O jakim zawodzie marzyła Pani w młodości?
Zawsze uwielbiałam śpiewać i tańczyć, muzyka była obecna w moim życiu od wczesnego dzieciństwa. Z sentymentem wspominam czasy, kiedy godzinami siedziało się przy radiu i czekało na ulubioną piosenkę, aby nagrać ją na kasetę magnetofonową. Byłam wtedy przekonana, że kierunek muzyczno-taneczny to będzie moja życiowa droga. Faktem jest jednak, że choć nadal bardzo lubię śpiewać i tańczyć, to zarówno jednemu, jak i drugiemu do profesjonalizmu bardzo daleko.
 Jaka była Pani pierwsza praca?
7 Grudzień 2015
W dniach 23–24 września w Ożarowie Mazowieckim odbyły się targi branżowe zorganizowane przez firmę Ateneum z Krakowa. Redaktorzy dwóch magazynów naszego wydawnictwa, „Świata Zabawek” i „Papierniczego Świata”, jako jedynych pism branżowych, mieli okazję spotkać się z organizatorami i wystawcami. Targowy wieczór stał się okazją do rozmowy o kondycji polskiej książki, czytelnictwa oraz rynku gier, zabawek i artykułów papierniczych.
 
W królewskim Krakowie swoją siedzibę ma ogólnopolski dystrybutor Ateneum. W grodzie Kraka zaczęli Państwo od popularyzowania kultury wysokiej, czyli czytelnictwa książek. Od kiedy trwa działalność hurtowni Ateneum?
 
5 Sierpień 2015
Rozmowa z Małgorzatą Gawryluk-Dudzińską – marketing managerem Poland & Baltics BIC Polska Sp. z o.o.
 
 
 
Proszę o krótką historię firmy i charakterystykę profilu działalności.
 

Strony

Subskrybuj Wywiady