XIV FORUM IPBBS. Współpraca jest najważniejsza

25 Październik 2018

19 października w Teatrze Kamienia w Warszawie odbyło się XIV Forum IPBBS. Spotkanie zorganizowane przez Izbę Przedsiębiorców Branży Biurowo-Szkolnej skupiło praktyków biznesu wokół tematu „Profesjonalizm i współpraca filarami rozwoju firm członkowskich”.

Gościem specjalnym był Mike O’Reilly, który zaprezentował model biznesowy firmy Nectere, uznanej przez Financial Times za jedną ze 100 najdynamiczniej rozwijających się firm w Europie w 2018 roku.
Mikołaj Zając, prezes firmy Conperio, omówił zagadnienie związane z zarządzaniem absencją chorobową. Celem podejmowanych działań w tym obszarze, jest dostarczanie obiektywnej informacji o absencjach pracowniczych w celu ich efektywnego obniżenia. Nowoczesne rozwiązania gwarantują pełną kontrolę nad podejmowanymi działaniami, które są indywidualnie dopasowywane do danego zakładu pracy z uwzględnieniem jego specyfiki.
Edyta Plucińska z Circinus Training Center, opowiedziała o metodach budowania zaangażowania pracowników, czyli ownership mindset,  bez którego trudno, aby pracownicy oprócz wykonywanych zadań, wychodzili z inicjatywą, byli pro klienccy, czy też zgłaszali innowacje. Jak pokazują wyniki badań zaprezentowane przez Edytę Plucińską, wysokość wynagrodzenia nie jest kluczowym elementem w tym procesie, który jest zagadnieniem bardzo złożonym, ale niezwykle istotnym dla rozwoju firmy.
Anna Bombała, właścicielka firmy consultingowej Berger&Berger, przedstawiła zasady budowania skutecznych zespołów sprzedażowych. Ekspertka wskazała m.in. te momenty, kiedy popełniane są najczęściej błędy oraz przeszkody z jakimi pracodawcy muszą się zmierzyć tworząc zespół handlowców.
W ocenie uczestników, Forum było bardzo ciekawym merytorycznie spotkaniem. Prelegenci będący praktykami, przekazali wiedzę porządkując pewne zagadnienia, wskazując konkretne rozwiązania i inspirując do ich wdrożenia.
Jak zawsze Forum było okazją do wymiany opinii, doświadczeń i rozmów nie tylko branżowych, w przyjaznej atmosferze.
Wisienką na torcie była loteria wizytówkowa, w której można było wygrać weekendowy pobyt w hotelu TeoDorka w Ciechocinku.
Na zakończenie Forum, uczestnicy zostali zaproszeni na spektakl Teatru Kamienica pt. „Via-gra”.
 
Zapraszamy na fotorelację z wydarzenia: https://papierniczyswiat.pl/gallery/xiv-forum-ipbbs-w-teatrze-kamienica-...

Oceń zawartość: 
Average: 10 (1 vote)